Cez víkend sa v Banskej Bystrici uskutočnilo podujatie Banskobystrické gymnastické dni, ktoré je každoročne zahrnuté ako jedno z podujatí Slovenského pohára v športovej gymnastike v ženských a mužských zložkách.

V sobotu sa predstavili aj naše dievčatá vo viacerých kategóriách. Naše najmladšie dievčatá štartovali v kategórii najmladšie žiačky (Hanka Kanisová-14.miesto, Nelka Balejová-17.miesto, Alicka Nováková-19.miesto) a v kategórii mladších žiačok štartovali Zoe Kocsisová, ktorá skončila na 7.mieste a Tamarka Rupčíková-21.miesto). Síce na medaile ešte nedosiahli ale potešili krásnymi výkonmi na ktoré veríme, že nadviažu na ďalších pretekoch. V kategórii Starších žiačok dosiahla krásne umiestnenie Lara Hanšutová, ktorá skončila na vynikajúcom treťom mieste. Sárka Czifrová po dvoch zaváhaniach skončila na 7.mieste a Emka Kakašová, ktorá sa vrátila do pretekov v športovej gymnastike po dvoch skončila na 8.mieste. V kategórii junioriek skončila Laura Poláková na nepopulárnom 4.mieste pričom získala najviac bodov za svoju zostavu na kladine. Zoe Laudani skončila na 5.mieste a Zara Záhradníková skončila na 9.mieste. V kategórii senioriek potešila Chiara Horváthová svojim tretím miestom a Zuzka Janotková skončila na 4.mieste.

V nedeľu pretekali naši chlapci. Obaja sa predstavili v kategórii mladších žiakov a v súťaži družstiev skončili na treťom mieste. Vo svojich vekových kategóriách skončili Krištof Šafranko na 3.mieste (2013) a Adam Buc tiež na 3.mieste (2014).

Našim gymnastickým nádejám gratulujeme za krásny gymnastický zážitok a ďakujeme za krásnu reprezentáciu nášho klubu. Veľké poďakovanie patrí ich trénerom Máši, Zuzke, Janke, Jožkovi a Ľubošovi. Zároveň Máši ďakujeme za krásnu reprezentáciu nášho klubu za rozhodcovským stolíkom. V neposlednom rade ďakujeme všetkým rodičom a aj deťom, ktorí nás prišli povzbudiť a vytvorili našim pretekárkam a pretekárom fantastickú atmosféru a neskutočnú podporu.

 

ĎAKUJEME.

Partneri