Gymnastický víkend v Šamoríne
Cez víkend sa v gymnastickej telocvični v Xbionicsphere uskutočnili preteky 1.kola Slovenského pohára v športovej gymnastike. Počas víkendu sa týchto pretekov zúčastnilo spolu 175 dievčat a medzi nimi aj gymnastky nášho klubu. V sobotu sa predstavili najskôr dve naše pretekárky. Zoe Lubuška na svojich druhých pretekov obsadila 29.miesto. Najväčšie prekvapenie nám spravila Tamara Rupčíková, ktorá zacvičila svoj viacboj bez jediného zaváhania a svoju kategóriu, kde štartovalo 33 dievčat vyhrala. V nedeľu sa predstavili ďalšie naše dievčatá v jednotlivých kategóriách. Ema Rupčíková po minulotýždňovom zranení zabojovala a skončila na 7.mieste, Zoe Kocsisová obsadila 2.miesto, Emily Lukačovič skončila na 5. mieste, Žofia Dermeková 3.miesto, Andrea Benkucs 3.miesto a Zara Záhradníková bola na 8.mieste.
Všetkým dievčatám gratulujeme rovnako aj ich trénerom a trénerkám. Čaká nás ďalšia príprava na nasledujúce preteky, ktoré budú 26.-28.06.2026 v Prievidzi.
Veľké poďakovanie patrí rodičom klubu, ktorí nám veľmi pomohli pri zabezpečení a organizácií týchto pretekov.
